Planuojamas pilotinis Klaipėdos universiteto bendrabučio projektas yra Lietuvos Longlife pilotinio projekto įgyvendinimas

Longlife Invest Klaipėdos universitetui įgyvendins subalansuotą, energiją tausojantį dviejų blokų bendrabutį su minimaliomis vartojimo sąnaudomis. Klaipėdos universitetas yra investuotojas ir naujojo bendrabučio savininkas.

Planuojamo Lietuvos Longlife pilotinio projekto įgyvendinimas Klaipėdos Universiteto bendrabutyje puiki galimybė Lietuvos partneriams įdiegti naujausias energijos taupymo technologijas ir sudominti šiuo pilotiniu projektu tolimesnius investuotojus, kurie ieško galimybių investuoti Lietuvoje ir Baltijos jūros regione. LR vyriausybė finansuos Klaipėdos Universiteto bendrabučio projektą. Valstybės įmonė Turto bankas ketina dalyvauti šiame projekte kaip su tuo susijęs organizatorius atsakingas už statybų valdymą ir dalinį finansavimą pagal Lietuvos Respublikos įstatymą dėl valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo susijusios organizavimo bei darbo ir savivaldybių turto (gegužės 12, 1998, Nr.VIII-729).

Investicija Klaipėdoje yra Lietuvos pilotinio projekto pavyzdinė priemonė išplėtota pagrindiniame Longlife projekto etape. Pagrindiniame Longlife projekto etape buvo parengti penki subalansuoti ir energiją taupantys pilotiniai pastatų projektai Danijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Vokietijoje ir Rusijoje. Integruoti planavimo procesai pilotiniams projektams buvo papildyti Longlife prototipų katologu (Longlife Prototype Catalogue), iš anksto parinktos sertifikuotos medžiagos, elementai ir naujos technologijos atitiko Longlife etalonus ir atrankos standartus. Longlife etalonai (lyginamieji standartai) optimizuoja struktūrinį projektavimą ir darnių bei energiją taupančių pastatų technologines sistemas. Tai veda link CO2 emisijos kiekio sumažinimo, mažesnio iškastinės energijos suvartojimo ir naudojimo išlaidų sumažinimo per pastato gyvavimo laikotarpį. Lyginant „įprastinio" ir Longlife pastato pradines ir naudojimo išlaidas, pastato savininkas eksploatuodamas Longlife pastatą sutaupys daugiau pinigų nei eksploatuodamas įprastinį.

Įgyvendinant projektavimo ir statybos procesą bus atliekamos stebėjimo ir vertinimo veiklos. Longlife Invest projekto partneriai energijos taupymą, CO2 emisijos sumažinimą ir ilgalaikes bendrabučio vartojimo išlaidas pagal nurodytus Longlife etalonus ir standartus patvirtins Longlife naudojimo pasu (Longlife Performance Pass (LLPP)). Ne pelno siekiantis Longlife institutas e.V., įkurtas pagrindiniame Longlife projekto etape, bus auditorius.

Siekiant perteikti naujausių technologijų ir realizuotų investicijų pobūdį bus rengiami vizitai, mokymai, viešieji seminarai, taip pat, bus rengiamos transliacijos internetu ir per Klaipėdos Universiteto televiziją.

Draft of facade design, student dormitory
    3klaipeda
Facade design University of Klaipeda
Brickstone building in DK  Tivoli website
Brick facade in Denmark, Tivoli
unnamed
Brick facade of the new student dormitory in Klaipeda